Jak wybrać dobre studio lektorskie?

Produkcje dźwiękowe bardzo często wymagają wykorzystania nagrań lektorów. Podkłady głosowe przydają się w spotach reklamowych, filmach, są niezbędne przy tworzeniu audiobooków. Jak zatem wybrać studio, które udostępnia wysokiej jakości realizacje lektorskie? Poznaj kilka praktycznych wskazówek i zyskaj najlepsze nagrania do swoich produkcji!

Potrzebny lektor? Oto, jak go znaleźć!

Niezależnie od tego, czy chcesz przygotować profesjonalną reklamę, spot radiowy, film czy krótkie nagranie video, wybór odpowiedniego lektora ma ogromny wpływ na uzyskany efekt. Właśnie dlatego nie pozostawiaj go przypadkowi i nawiąż współpracę ze studiem, które:

Bank głosów polskich i zagranicznych – żebyś miał w czym wybierać!

Dobry lektor to ten wyróżniający się nienaganną dykcją. Jeśli mówi w obcym języku, jego akcent i wymowa powinny brzmieć naturalnie. Wypowiadane słowa muszą być wyraźne i zrozumiałe, odbiorca nie może zastanawiać się, czy dobrze usłyszał, a głos powinien brzmieć przyjemnie i w żadnym wypadku nie może być drażniący. Nieważne, co nagrywasz – kluczem do sukcesu jest zaangażowanie lektora, który potrafi głosem wzbudzić pożądane emocje, jednocześnie zaciekawić słuchaczy i wykreować przekaz zapadający w pamięci.

Studio lektorskie – co jeszcze ma znaczenie?

Usługi dodatkowe, o których wspomnieliśmy, to przede wszystkim obróbka nagrań, udoskonalanie ich efektami dźwiękowymi, produkcja spotów radiowych czy udźwiękowianie reklam. Wielu klientów poszukuje lektorów do tworzenia audiobooków – to trudne wyzwanie, ponieważ nie każdy sprawdzi się podczas czytania długich tekstów, które mogą wywołać poczucie monotonii. Aby tak się nie stało, lektor musi umiejętnie operować głosem, wzbudzać emocje i angażować słuchaczy.

Dobre studio to takie, które wyposażono w wysokiej jakości urządzenia gwarantujące czystość nagrań i ich jakość. Nie bez znaczenia jest też terminowość, dbałość o szczegóły, wsparcie w przygotowaniu kompletnego, gotowego do użycia pliku, w tym także dostosowanie głośności i wzbogacenie dodatkowymi efektami dźwiękowymi. W RPM tworzymy również nagrania video, podkładając do nich ścieżki audio z wybranym przez klienta lektorem.

Bank głosów, który docenisz

A to dlatego, że znajdziesz w nim bogaty wybór lektorów polskich i zagranicznych, damskich, męskich i dziecięcych. Ich nagrania wykorzystasz zgodnie z indywidualnymi potrzebami: do reklamy, filmu, audiobooka, spotu radiowego czy innego celu. Potrzebujesz charakterystycznych głosów, które będą doskonale współgrać z odgrywaną rolą? Te również znajdziesz w naszym banku! Jako profesjonalne studio budujące swoją markę od ponad 25 lat zdążyliśmy nawiązać współpracę z najlepszymi lektorami, a oni zapewniają imponujący wachlarz głosów.

Sprawdź dotychczasowe realizacje i wybierz idealnego lektora do swojego projektu

Męski, damski lub dziecięcy, polski lub dowolny z kilkudziesięciu zagranicznych języków – jaki lektor jest potrzebny do Twojej realizacji? U nas znajdziesz idealny głos, dzięki któremu nagrania jeszcze lepiej trafią do odbiorców i przyczynią się do sukcesu Twojej marki, wypromują sprzedawane produkty lub usługi. Nasz bank głosów wykorzystasz nie tylko do reklam, lecz także do audiobooków, spotów informacyjnych w dużych sklepach i pasażach handlowych. Sam zdecyduj i odkryj potencjał drzemiący w nagraniach lektorskich od RPM!