Zaczęło się na poddaszu…w łaźni…
Brzmi ciekawie?
Tak właśnie było.

Rok 1998. W pięknym budynku „Starej Łaźni” w Tarnowie czterech pełnych pomysłów i zapału śmiałków zapoczątkowało działanie RPM. Paweł Krużel, Paweł Krysa, Sławek Siedlik, Jerzy Jankowski to ojcowie założyciele. Trzej pierwsi związani z lokalnymi mediami, Jerzy z wieloletnim doświadczeniem w Polskim Radiu i RMF FM.

W skromnym pokoiku, gustownie urządzonym przez Ewę, żonę Jerzego, z pomocą żon pozostałych wspólników, rozpoczęła się twórcza praca. Założenie było proste - stworzyć agencję reklamową specjalizującą się w radiowej obsłudze klientów, łącznie z produkcją dźwiękowych spotów reklamowych. Praktyka zaczęła pokazywać, że właśnie produkcja dźwięku jest tym, czego potrzebuje medialny rynek. Nie tylko spoty lecz także nagrania lektorskie były wchłaniane przez gwałtownie rozwijające się stacje radiowe. Stąd pomysł na rozszerzenie studia dźwiękowego o pierwszy w Polsce Bank Głosów. „Chwyciło i zadziałało” znakomicie.

Kilka lat później, Firma przeszła restrukturyzację właścicielską, a rosnący portfel zamówień wymagał nowych pomieszczeń. Większe i przygotowane już do studyjnej działalności pomieszczenia przy ulicy Nowy Świat w Tarnowie, wydawały się inwestycją na długie lata. Coraz liczniejsze grono klientów „ogólnopolskich” spowodowało też potrzebę stworzenia placówki RPM w Warszawie. Pojawiły się zlecenia nagrań głosów obcojęzycznych, czego efektem było powstanie Banku Głosów Zagranicznych. Na „Nowym Świecie” zaczynało być znowu ciasno. Realizatorzy – Emil, Paweł, Robert, scenarzyści Daniel, Gosia, Beata, Asia z polskiego banku głosów, Ania obsługująca klientów zagranicznych, Ania zajmująca się księgowością, Kamil – inspicjent, Andrzej - marketingowiec…pomieszczenia pękały w szwach. Warszawa, pod wodzą Konrada, z Mariuszem, Adrianem, Romanem, później z Agnieszką, także wymagała nowych warunków do intensywnej pracy…a pracy tej przybywało z każdym miesiącem, rokiem. Setki klientów, tysiące realizacji…cóż, znowu się przeprowadzamy! W Tarnowie RPM zakupił własny obiekt przy ulicy Piłsudskiego, w Warszawie na nową siedzibę wybrano reprezentacyjny apartament w Babka Tower. Przybywało też pracowników – do obsługi banku zagranicznego zaangażowani zostali Iwona i Wojtek.

Dziś RPM Sound&Voices to kompleks nowoczesnych studiów nagraniowych w Tarnowie i Warszawie, dziesiątki stałych pracowników, setki współpracujących lektorów w kraju i zagranicą. Znakomita technika, łącza ISDN, komfort pracy i najlepsza obsługa klientów, a przede wszystkim wspaniali, pracujący dla RPM ludzie …tak właśnie TWORZYMY DŹWIĘKOWY ŚWIAT.